Advance Techniques – prosty sposób na piękne włosy

Któż z nas nie marzy o pięknych i zdrowych włosach?

Piękne włosy bardzo często są naszą wizytówka, a dla wielu osób wręcz znakiem rozpoznawczym. Niestety czynniki zewnętrzne, zabiegi fryzjerskie i zła dieta mogą bardzo niekorzystnie wpływać na kondycję i wygląd włosów. Jednak najwięcej szkód przynosi nieodpowiednia pielęgnacja.
Najczęstsze zabiegi jakie wykonujemy to mycie i czesanie, dlatego należy poświęcić im trochę uwagi i sprawdzić czy na pewno nie szkodzimy swoim włosom na co dzień.

Piękne włosy

Gwarancjom pięknych włosów jest dobór odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Należy wybrać takie, które będą odpowiadały potrzebom włosów i będą miały na nie najlepszy wpływ.
Pamiętaj, że piękne włosy i ich potrzeby zmieniają się wraz z upływem czasu i zależnie od zwyczajów stylizacyjnych.
Prawidłowe mycie włosów należy zacząć od dokładnego ich opłukania letnią wodą, aby usunąć jak najwięcej pozostałości środków do stylizacji włosów (pianki, żelu czy lakieru). Następnie należy wmasować szampon w skórę włosy i wykonując delikatny masaż umyć najpierw głowę a później włosy. Sekretem zdrowych włosów jest właśnie delikatność. Jeśli Twoja skóra i włosy potrzebują mocnego oczyszczenia zabieg mycia możesz powtórzyć. Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów – czas na odżywkę – nanieś ją na całej długości włosa a następnie spłucz. Wycierając włosy pamiętaj o sekrecie ich zdrowia – delikatności i zamiast gwałtownego i mocnego wycierania delikatnie ściskaj je ręcznikiem.

Czy wiesz, że na każdy nasz włos składają się 3 warstwy:

1. RDZEŃ – znajduje się w samym środku włosa a włosy delikatne lub blond mogą go nawet nie mieć!
2. KORA – zapewnia włosom siłę, nawilżenie oraz decyduje o ich kolorze i strukturze,
3. OSŁONKA – złożona jest z nachodzących na siebie „łusek”. Jaj zadanie to ochrona wnętrza włosa. Kluczem do sukcesu i pięknych włosów jest utrzymanie w doskonałej kondycji osłonki włosa. To właśnie dzięki odpowiedniej pielęgnacji łuski będą do siebie przylegać, chroniąc głębsze warstwy a włos pozostanie lśniący i zachowa zdrowy wygląd.

Nowe seria obejmuje 9 linii pielęgnacyjnych

Poznaj je wszystkie:

Źródło: avon.pl

Gama produktów Advance Techniques to:

  • nowe formuły szamponów i odżywek,
  • nowe zapachy kosmetyków,
  • niezmieniony, sprawdzony i skuteczny skład naszych bestsellerów – serum i kuracji.

Wszystkie nasze kosmetyki z linii Advance Techniques są teraz dostępne bez wychodzenia z domu – skompletuj swoją pielęgnację i zamów paczkę z bezpłatną dostawą prostu pod drzwi.