Fryzura pełna objętości z nową linią Advance Techniques – Miracle Densifier

Marzysz o objętości ale Twoje włosy są cienkie, osłabione i delikatne?
Wypróbuj naszą nową linię Advance Techniques “Miracle Densifier” i uzyskaj efekt “wow” … objętość i gęstość, które robią wrażenie.

Włosy cienkie to problem bardzo wielu kobiet, także gwiazd.

 Takie włosy mają o około 25% mniejszą średnicę niż włosy normalne, często też mają tendencję do nadmiernego wypadania, przez co, może się wydawać, że jest ich mniej. Jednak nie zawsze osoby o cienkich włosach mają ich mniej – to ich grubość sprawia, że pomimo dużej ich ilości ciężko nadać fryzurze objętości.
Grubość włosa w znacznej mierze zależy od grubości jego zewnętrznej warstwy tzw. osłonki,  której kondycja wpływa na zdrowie włosów. Ponieważ włosy cienkie mają zdecydowanie mniej łusek, są zbudowane z mniejszej ilości kreatyny, mają też tendencję do osiągania wyższej porowatości.

Czym jest porowatość włosów i jak wpływa na ich wygląd?

Gdyby umieścić włos pod mikroskopem,  można zobaczyć, że nie jest on gładki jak lustro. Jego struktura składa się z nachodzących na siebie łusek i wygląda jak szyszka. To właśnie łuski a właściwie ich przyleganie do siebie lub rozchylenie decydują o porowatości włosów. Im bardziej zwarte łuski tym mniej porowaty włos.
Włosy ze względu na porowatość dzielimy na 3 rodzaje:

  • wysokoporowate
  • średnioporowate
  • niskoporowate

Porowatość włosów można zbadać profesjonalnie u trychologa – to taki specjalista od włosów i skóry głowy. Jednak istnieje też domowy sposób. Wystarczy w szklance ciepłej lub letniej wody umieścić 1 włos i odczekać ok. 5- 10 minut. Im bardziej utonie włos tym większa jest jego porowatość. Utrzymujący się na powierzchni lub lekko zanurzony włos jest niskoporowaty – ściśle przylegające łuski nie pozwalają mu szybko nasiąknąć wodą. Włos, zanurzony w pewnej części to włos średnioporowaty. Wysokoporowaty a więc o mocno rozchylonych łuskach szybko chłonie wodę więc całkiem spadnie na dno.

Do pielęgnacji włosów cienkich, osłabionych, pozbawionych gęstości i wyższej porowatości idealnie sprawdzi się linia zagęszczającą włosy z kompleksem hialurono-peptydowym – Miracle Densifier. Świetnie „odbija” od skóry głowy włosy płaskie np. zmęczone częstym noszeniem czapki, czy jako wsparcie kondycji włosów po urodzeniu dziecka.

Miracle Densifier Avon
Źródło: avon.pl
Pamiętaj, że najlepsze efekty przynosi stosowanie całego rytuału pielęgnacyjnego.

Szampon – nawilża włosy i dodaje im wyraźnej objętości bez obciążania. Rozprowadź na mokrych włosach i masuj do powstania piany. Następnie dokładnie spłucz.

Odżywka – nawilża i odżywia włosy, ułatwia rozczesywanie, nadaje zdrowy połysk. Nanieś na całą długość włosów i dokładnie rozprowadź.  Następnie spłucz.

Kuracja bez spłukiwania – pogrubia strukturę włosów, unosi je u nasady i nadaje objętość bez obciążania. Nanieś równomiernie na włosy przy skórze głowy, aby odbić je u nasady.

Więcej o pielęgnacji włosów ze względu na porowatość przeczytasz tutaj.
Potrzebujesz porady w doborze pielęgnacji włosów – skontaktuj się z nami.
Poznaj nasze nowości w linii Advance Techniques i zamów dla siebie wybrany rytuał.