Jak dbać o blond włosy? Poznaj Advance Techniques

Masz włosy blond lub siwe, ale nie wiesz jak dbać o blond włosy? W linii Advance Techniques „Colour Correction” znajdziesz wszystko czego potrzebujesz.  A kuracja w sprayu bez spłukiwania może być stosowana do wszystkich kolorów włosów – nie tylko blond i pomaga pielęgnować kolor oraz blask.

Czy wiecie, że w naszej populacji coraz mniej jest osób z naturalnie jasnymi włosami?

Dzieje się tak, ponieważ gen odpowiedzialny za dziedziczenie złocistych kosmyków jest genem recesywnym, a więc słabszym, przez co potomstwo blondynki i bruneta z dużo większym prawdopodobieństwem będzie miało jednak ciemne włosy.
Kolor włosów nie tylko kreuje nasz wizerunek ale również wpływa na budowę włosa i potrzeby oraz zasady pielęgnacji. Naturalne blond włosy zawierają mniej melaniny, są z reguły zdecydowanie cieńsze, słabsze i delikatniejsze. Mimo, że blondynki mają na ogół więcej włosów niż brunetki, nie jest to widocznie, ponieważ cienkie włosy nie zapewniają fryzurze objętości.  Ze względu na swoją budowę blond włosy są bardziej podatne na urazy mechaniczne, szkodliwe działanie czynników zewnętrznych. Częściej się łamią, przesuszają, szybciej tracą wilgoć – z reguły są to włosy wysokoporowate.
O porowatości włosów możesz przeczytać tutaj.

Pielęgnacja włosów blond to przede wszystkim ochrona przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi oraz stałe nawilżenie połączone z regeneracją. 

Ważne znaczenia ma ich prawidłowe szczotkowanie, mycie oraz odżywianie. Należy unikać mocnego oczyszczania, które uszkadza warstwę lipidową z włosów i prowadzi do nadmiernego ich przesuszenia.  Suszenie włosów to kolejny etap w którym liczy się delikatność. Najlepiej pozwolić włosom wyschnąć naturalnie, ale jeśli musimy już użyć suszarki to tylko z chłodnym nawiewem.
Niewskazane jest również farbowanie włosów, które jeszcze bardziej osłabia ich delikatną strukturę. Niezależnie od tego czy nasz kolor jest naturalny, czy też stosujemy rozjaśniającą koloryzację –  blond ma tendencję do wpadania w nienaturalnie żółte tony np. pod wpływem nadmiernej ekspozycji na słońce.

Zastanawiasz się jak dbać o blond włosy byzniwelować żółty kolor, i móc cieszyć się chłodniejszą, modniejszą a przede wszystkim bardziej twarzową tonacją?

Sięgnij po naszą kolekcję Advance Techniques „Colour Correction”.

Żródło: avon.pl

Technologia Fioletowych Pigmentów przeznaczona specjalnie do pielęgnacji włosów blond oraz siwych redukuje niechciane żółte i miedziane odcienie, a dodatkowo wydobywa blask i refleksy.

Szampon do korekcji koloru –  delikatnie myje, nie wypłukuje koloru, redukuje żółte odcienie, chroni świeżość. Rozprowadź na mokrych włosach  i masuj do powstania piany. Następnie dokładnie spłucz.

Odżywka do korekcji koloru – redukuje niechciane żółte odcienie, nadaje włosom miękkość i ułatwia rozczesywanie. Nanieś na całą długość włosów  i dokładnie rozprowadź. Następnie spłucz.

Spray – wygładza łuski włosów i regeneruje włosy, chroni ich kolor, wydobywa blask i refleksy – odpowiedni do wszystkich odcieni włosów. Spryskaj równomiernie wilgotne, osuszone ręcznikiem włosy.  Następnie wysusz.

Stosuj całą linię i pożegnaj matowe, żółknące włosy!
Kolekcja Advance Techniques dostępna w naszym katalogu – z dostawą prosto pod drzwi – zobacz.

Poznaj wszystkie linie dla zdrowych, pięknych i mocnych włosów.